توسط: تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۴۰۲ 2 دیدگاه

آشنایی با هایفو تراپی:
(High-Intensity Focused Ultrasound (HIFU
درهایفوتراپی با تولیدامواج صوتی بافرکانس بالا وسپس متمرکزکردن این امواج توسط یک عدسی صوتی (درست مشابه فوکوس کردن نورخورشیدتوسط یک عدسی نوری برای سوزاندن یک کاغذ) گرمای کنترل شده ای در عمق مناسبی ازپوست ایجاد میشود ،شدت این گرما به نحوی است که نه تنهابه ساختارپوست آسیبی نخواهدرساند بلکه کلاژنهای آسیب دیده را ترمیم وعلاوه برآن موجب ساخت کلاژن طبیعی توسط بدن میشود.
کلاژن، پروتئینی است که در تمام بافت‌های بدن یافت می‌شود، اما بیشترین مقدار آن در پوست، استخوان‌ها، مفاصل و تاندون‌ها وجود دارد. کلاژن مسئول استحکام، انعطاف‌پذیری و ترمیم بافت است.
پروتئین کلاژن به صورت رشته‌های کلاژن مشاهده می‌شود. رشته‌های کلاژن در همه انواع بافت پیوندی بجز خون نیز وجود دارند. کلاژن، پروتئینی حیاتی برای سلامت پوست است که به بازسازی سلولی، ایجاد ساختار و خاصیت ارتجاعی پوست کمک می کند. دست کم ۲۸ نوع کلاژن در انسان شناسایی شده‌ که هر کدام در بافت خاصی وجود دارند .
با افزایش سن، تولید کلاژن در بدن کاهش می‌یابد که این امر منجر به بروز چین و چروک، افتادگی پوست، درد مفاصل و پوکی استخوان می‌شود.

نحوه عملکردهایفو :

درصورتیکه بتوان بافت را برای زمان کوتاهی به دمای نزدیک ۶۹ درجه رساندبدون اینکه به پوست وسایربافتهاآسیبی واردشود کلاژن باسرعت بیشتری ترمیم وتحریک به ساخت میشود.این همان فرایندی است که دستگاه هایفو برای مامهیامیکند.

در جدیدترین فناوری هایفو ، انرژی متمرکزی که حاصل تولید وارسال امواج صوتی توسط دستگاه هایفو می باشد به لایه SMAS ( لایه ای که پوست صورت را به چربی ها و عضلات زیرین متصل می کند )می رسد، به نحوی که گرمای حاصل موجب انعقاد حرارتی کنترل شده ای میشود که بدون آسیب به پوست باعث بازسازی کلاژنهای آسیب دیده وهمینطورساخت کلاژن جدید می شود.این فرآیند بافت های افتاده پوست را منقبض کرده ، در نتیجه لیفت فوری ایجاد می کند. الاستین و کلاژن تولید شده طی یک تاسه ماه پس از انجام هایفو به بلوغ کامل رسیده موجب لیفت پایدار می شود.

شرایط توصیه شده برای درمان هایفو: افتادگی گونه ها و خط فک چانه افتاده خطوط عمیق نازولابیال افتادگی پوست گردن
نتایج و جلسات:

انجمن جراحی زیبایی آمریکا اثر HIFU را در سفت کردن پوست گردن، کاهش افتادگی خط فک تحتانی، لیفت پلک ها یا ابروهای افتاده، صاف کردن چین و چروک های صورت و سفت کردن پوست سینه تایید می کند.

حدود ۱۰تا۱۵درصد اثر سفت کننده و لیفت کننده بلافاصله بعدازاولین نوبت هایفو قابل مشاهده است و به تدریج طی سه ماه بهبود می یابد. در حالی که دراولین نوبت نتایج قابل توجهی خواهیم دید ، نوبت دوم در طی یک سال برای سفت کردن و لیفت بیشتر توصیه می شود. جلسات سالانه برای حفظ و ادامه بیشتر لیفت صورت توصیه می شود تا روند پیری به صورت اجتناب ناپذیری کنترل شود.
بهترین سن برای هایفو ؟
هرچند چیزی به عنوان بهترین سن برای هایفو وجود ندارد، گروه های سنی بر اساس نیاز به هایفو را میتوان بر اساس زیر تقسیم بندی کرد.
دهه ۲۰سالگی: در اوایل تا اواسط دهه ۲۰ سالگی، افراد معمولاً نیازی به درمان های ضد پیری ندارند زیرا پوست آنها همچنان در حال تولید کلاژن قوی است. در نظر گرفتن درمان هایی مانند HIFU ممکن است در اواخر دهه ۲۰ شروع شود تا اثرات پیری را به تاخیر بیندازد.

۳۰تا۴۰ سالگی: علائم پیری، مانند افتادگی خفیف تا متوسط پوست و خطوط ریز ممکن است ظاهر شوند. این سن زمان ایده آلی برای درمان هایفو برای مقابله با این اثرات است.

۴۱تا۵۰ سالگی: سن رایج برای درمان هایفو با ادامه از دست دادن کلاژن، که منجر به علائم قابل توجه پیری می شود. هایفو برای جوانسازی، سفت کردن و لیفت کردن پوست شل موثر است.

۵۱تا۶۰سالگی: شلی پوست، چین و چروک های عمیق و چین و چروک ها بارزتر می شوند. هایفو یک راه حل غیر جراحی برای سفت کردن پوست ارائه می دهد.

۶۰سالگی و بعد از آن: هایفو برای سنین بالاتر نیز مناسب است لیکن معمولا بسته به میزان شلی پوست، به ترکیبی از درمان های متعدد دیگر مانند نخ ،تزریق زل ،اندولیفت ،مزوژل و…برای حصول نتایج مطلوب نیاز است.

ایمنی هایفو: این روش بی خطر در نظر گرفته می شود عوارض احتمالی شامل قرمزی موقت پوست، تورم برای چند روز و بی حسی یا احساس سوزش خفیف است که همه آنها با گذشت زمان از بین می روند. هیچ زمان نقاهتی وجود ندارد و به بیماران این امکان را می دهد تا فوراً فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرند.

نتیجه: درمان هایفو به عنوان یک چراغ امید در جستجوی زیبایی بی انتها است و جایگزین ایمن و موثری برای لیفت صورت با جراحی است.

دیدگاه کاربران (2 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید