لیزر الکس چیست؟

لیزر الکساندرایت یکی از بهترین دستگاه­‌های از بین برنده موهای زائد است که با طول موج ۷۵۵nm و به صورت غیر تماسی بسیار تاثیرگذار واقع می­‌شود.  این دستگاه با توجه به اینکه برای تاثیرگذاشتن روی فولیکول مو نیاز به اتصال به سطح پوست ندارد از این رو ریسک انتقال بیماری‌­های پوستی نیز در این لیزرها صفر است. تعداد جلسات لیزر رفع موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت معمولاً بین ۶ تا ۱۲ جلسه با فاصله بین جلسات معمولاً ۶ تا ۸ هفته است.

رزرو نوبت

لیزر الکس

مزایای لیزر

لیزر چیزی نیست جزیک نور قوی و تقویت شده که با عبور از پوست فقط جذب بافت هدف مثلا فولیکول مو شده و بدون آسیب به سایر بافت ها موجب ازبین رفتن موهای زائد میشود.بدیهی است نور لیزربه هیچ وجه موجب بیماری ، نازایی و یا بدخیمی نخواهد شد.

 1. جذب انرژی لیزری توسط ملانین ها

  نور لیزری ساطع شده با طول موج الکساندرایت به موهای زائد توسط ملانین موجود در مو جذب می شود.

 2. تبدیل انرژی لیزری به گرما

  وقتی نور لیزر توسط ملانین موها جذب می‌شود، انرژی لیزر تبدیل به گرما می‌شود. این گرما سپس به ساقه مو و فولیکول آن انتقال می‌یابد.

 3. خرابی فولیکول مویی

  گرما که به ساقه مو و فولیکول می‌رسد، باعث خرابی و ضعیف شدن فولیکول مویی می‌شود. فولیکول مو و ساقه مو ضعیف شده و توانایی رشد دوباره در آن کم می شود.

 4. کاهش رشد موها

  در نهایت، با تکرار جلسات لیزری، کاهش رشد موهای جدید از طریق ضعیف شدن و تخریب فولیکول‌های مویی که قادر به رشد موهای جدید نیستند، ایجاد می‌شود.

 

کلینیک زیبایی اصفهان

مزایا لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت نسبت به دیگر دستگاه‌‌های لیزر چیست ؟

 • اثربخشی بالا:

لیزر الکساندرایت یکی از موثرترین لیزرهای موهای زائد است و می‌تواند تا ۹۰ درصد موهای زائد را از بین ببرد. این امر به دلیل طول موج مناسب لیزر الکساندرایت است که به خوبی توسط ملانین موجود در مو جذب می‌شود.

 • سرعت بالای درمان:

لیزر الکساندرایت می‌تواند موهای یک ناحیه بزرگ از بدن را در مدت زمان کوتاهی درمان کند. این امر به دلیل پرتوی با شدت بالا لیزر الکساندرایت است که باعث می‌شود درمان موهای زائد در مدت زمان کوتاهی انجام شود.

 • مناسب برای انواع پوست:

لیزر الکساندرایت دارای طول موجی است که برای انواع پوست از رنگ روشن تا تیره مناسب است. این امر باعث می‌شود که لیزر الکساندرایت برای افراد با پوست‌های تیره نیز قابل استفاده باشد. به واسطه تاثیرگذاری لیزر بر انواع پوست میتوان روی افزایش گستره مراجعین به کلینیک نیز حساب کرد.

 • عوارض جانبی کم:

لیزر الکساندرایت عوارض جانبی کمی دارد و معمولاً فقط باعث قرمزی و التهاب خفیف پوست می‌شود. این عوارض معمولاً پس از چند ساعت از بین می‌روند.

 • قابل استفاده برای نواحی مختلف بدن:

لیزر الکساندرایت می‌تواند برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مختلف بدن از جمله صورت، زیر بغل، پاها، بیکینی و … استفاده شود.

 • قابل استفاده برای موهای نازک و ریز:

لیزر الکساندرایت می‌تواند برای از بین بردن موهای نازک و ریز نیز استفاده شود. این امر به دلیل طول موج مناسب لیزر الکساندرایت است که به خوبی توسط ملانین موجود در موهای نازک و ریز نیز جذب می‌شود.

ما را دنبال کنید!

برای دریافت آخرین اعلان ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.