مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یک تکنیک پزشکی است که با تزریق های مکرر مقادیر بسیار کم داروها (Microdoses)در لایه های مختلف پوست، نتایج درمانی شگرفی را به دنبال خواهد داشت.

مزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی‌ست. این روش به دلیل پاسخ‌دهی بسیار سریع‌تر نسبت به دیگر روش‌های درمانی مثل داروهای خوراکی و کم‌بودن عوارض آن به دلیل مصرف بسیار اندک دارو و اثرات کاملا موضعی آن، روز به روز مورد استقبال بیشتر از سوی مردم و پزشکان قرار گرفته است.

# هیرفیلر
فیلرمو اولین ماده حجم دهنده موها در جهان است. فرمول تشکیل دهنده فیلر موی سر شامل اسید هیالورونیک و #پپتید فعال است.
در این ترکیب بی نظیر هفت پپتید عملکرد همزمان دارند.دکاپپتید ۱۸ (Deca peptide 18) پوست را برای تشکیل فولیکول های جدید تحریک می کند.
اسید هیالورونیک رتیکولوم رطوبت لازم را به ریشه مو می رساند، فیبروبلاست ها را تحریک و به عنوان یک محافظ کلی عمل می کند.
الیگو پپتید ۵۴ (Oligo peptide 54) ریزش مو را متوقف می کند و فاز آناژنیکی رشد مو را طولانی تر می نماید.
دکاپپتید ۱۰ (Deca peptide 10) به پوست و ریشه مو مواد مغذی را می رساند.
اکتا پپتید ۲ (Octa peptide 2) سلول موها را در برابر استرس، اشعه مضر UV و سایر فاکتورهای خطرناک محافظت می کند.
اکتا پپتید ۱۱ ( Octa peptide 11 ) باعث کلاژن سازی می شود.
الیگو پپتید ۷۱ ( Oligo peptide 71 ) به الیگو پپتید ۵۴ ( Oligo peptide 54 ) در درمان ریزش مو کمک می نماید.

✔ تزریق فیلر به پوست سر برای چه کسانی مناسب است؟

-افرادی که جنس موهایشان نازک و ضعیف است.
_تقویت #رشدمو
_افزایش حجم و پرپشتی موها
_یک درمان مکمل درمزوتراپی مو .

 

رزرو نوبت

مزایای مزوتراپی

مزوتراپی به عنوان یک روش مؤثر و غیر تهاجمی دارای مزایای متعددی است از جمله:

  • روشی اقتصادی و به صرفه است.
  • روشی غیرسمی با عوارض جانبی محدود است.
  • باعث تحریک واکنش های عمومی نمی شود.

داروهای مورد استفاده نیازی به عبور از دستگاه گوارش را ندارند، درنتیجه ایجادمشکلات گوارشی نخواهند کرد. مزوها از فیلتر کبد عبور نمی کنند، درصورتیکه داروهای خوراکی پس از جذب از طریق عروق وارد کبد شده و قسمت زیادی از آن توسط کبد پاکسازی و حذف میشود. مزوها چون به صورت موضعی تزریق میشود تماما جذب بافت هدف میشود ولی داروهای خوراکی پس از طی چرخه کبدی و حذف مقادیر فراوان در کل بدن منتشر و قسمت ناچیزی به بافت هدف خواهد رسید.

مزوتراپی از طریق مکانیسم های زیر باعث شفافیت، بهبود وضعیت پوست و مو شده و به حرکت و از بین رفتن چربی کمک می کند. کوکتل های مزوتراپی حاوی انواع مواد مغذی، ویتامین‌ها، املاح، محرک‎های رشد و تقویت کننده‌های مناسب جهت بازسازی بافتی هستند و تزریق آنها به بافتی که فرایند ترمیم و بازسازی در آن تحریک شده است، موجب تکمیل، تشدید و تسریع فرایند بازسازی می شود.

اغلب، داروهای مزوتراپی دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و می توانند از پوست در مقابل خطرات رادیکالهای آزاد و پیری پوست محافظت کنند.

  • بهبود جریان خون پوست در ناحیه تحت درمان
  • بهبود تخلیه لنفاوی توسط مزوها
  • حل کردن رسوب های اضافی چربی

مکانیسم های فوق موجب تولید کلاژن و الاستین و افزایش قوام و الاستیسیته پوست می شوند و لذا معمولا بعد از مزوتراپی جوانسازی، پوست لطیف، شفاف و درخشنده شده و قوام و تونیسیته آن افزایش می‌یابد. همچنین چین و چروک‌ها و خطوط پوستی کم عمق‌تر به نظر میرسند.

  • داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. گلوله های دارویی بسیار کوچک به طور مستقیم به داخل مزودرم(لایه میانی پوست) وارد می شود. این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می باشد.
  • مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی و درمان ریزش مو و جهت تقویت و خوش حالت شدن موها استفاده شود.
  • مزوتراپی یک روش با حداقل درد بوده و با زندگی روزمره بیماران تداخلی ندارد. یعنی شما بعد از انجام آن، نیازی به استراحت در منزل ندارید و می‌توانید مثل تمام روزهای عادی به فعالیت‌های خود بپردازید.

ما را دنبال کنید!

برای دریافت آخرین اعلان ها ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.